| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 6 GHz |
| Test Frequency | 6 GHz |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 13 mA |
| Gain | 14 dB |
| Noise Figure | 1.6 dB |
| Max Frequency | 5.925 GHz |
| Schedule B | 8542330000 |
| RF Type | ISM |
| Operating Frequency | 5 GHz to 6 GHz |
| P1dB | -4 dBm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
